Aktualności

Aktualności

 • 6.01 2016 Kolędowanie

  6.01 2016 Kolędowanie

  6.01 zapraszamy na jubileuszowe ,piąte kolędowanie z rodziną Wojnarowskich. Spotykamy się o 18.00 i śpiewamy  wszystkie zwrotki, wszystkichb kolęd. Chetni mogą przygotować własne interpretacje kolęd i pastorałek, można zabrać też instrumenrty. Zapraszamy

  czytaj więcej
  Dodano: 03 styczeń 2016
   
 • Święta Bożego Narodzenia 2015

  Święta Bożego Narodzenia 2015

  Wszystkim Klientom i Sympatykom Galerii składamy najserdeczniejsze życzenia, zdrowych, spokojnych i radosnych Świąt Bożego Narodzenia oraz jak najwięcej wspaniałych doznań artystycznych w Nowym Roku 2016. 

  czytaj więcej
  Dodano: 25 grudzień 2015
   
 • 6.XII Wernisaż: Madonny i Anioły..., koncert, kiermasz

  6 grudnia w mikołajową niedzielę o 18.00 zapraszany na wenisaż, kiermasz i koncert w jednym

  "Madonny i Anioły - ikonograficznie i ceramicznie" to współny, przedświąteczny wernisaż Elżbiety Borkowskiej Elżbiety Kuźniar  i Marii Hempel-Dyblik podczas którego swoje wiersze przeczyta ksiądz profesor Eligiusz Dymowski.

  Oprawęmuzyczną zapewni koncert mikołajowy w wykonaniu:

  Beata Paluch - śpiew

  Elżbieta Borkowska -śpiew

  Lech Dyblik - gitara, śpiew

  Walentyn Dubrowskij - pianini, śpiew

  Michał Półtorak - skrzypce

  Janusz Nowak - puzon, werbel, śpiew

  czytaj więcej
  Dodano: 29 listopad 2015
   
 • Dziękujemy za hojność

  Szanowni Państwo

  w imieniu pani prezes krakowskiego Towarzystwa Przyjaciół Chorych Hospicjum św. Łazarza Jolanty Stokłosy. Pracowników i Wolontariuszy dziękujemy za hojność podczas kwesty na koncercie Grzegorza Turnaua i Jacka Krółika w naszej Galerii 13. XI 2015.

  Kwota zebranych datków podczas koncertu wyniosła: 5 872 złote. Za wrażliwość i otrzymane wsparcie dla Chorych dziękujemy.

  Wiesława i Leszek Batko

  czytaj więcej
  Dodano: 23 listopad 2015
   
 • Konkurs: świat tradycyjnych ozdób choinkowych

  Galeria Sztuki Batko organizuje konkurs „Świat tradycyjnych ozdób choinkowych”

  Konkurs ma na celu kultywowanie tradycji związanych z Bożym Narodzeniem i atmosferą poprzedzającą Święta. W ludowych zwyczajach okres ten wiązał się z wykonywaniem ozdób choinkowych w domach, przez całe rodzinyOzdoby wykonywane były z bibułki, słomy, kolorowego papieru, wydmuszek jaj, orzechów... i świadczyły o ogromnej fantazji i pomysłowości twórców.
  Konkurs ma charakter otwarty, przewidziane trzy kategorie wiekowe:
  grupa:  3-9 lat; 10-15 lat, powyżej 16 lat

  kryterium oceny prac:

  • nawiązanie do tradycji ozdoby choinkowejtechnika wykonania uwarunkowana materiałami naturalnymi: można użyć np. bibułki, słomy, kolorowego papieru, orzechów, szyszek, pestek owoców, makaronu, piernika, ziaren zbóż... Ozdoby mogą być także wykonane na drutach czy szydełku. Forma dowolnadopuszczalne bombki, łańcuchy, figurki, itpPracę musi dać się powiesić na choince (zawieszka). Należy wziąć pod uwagę, że ozdoba nie może być zbyt ciężka - choinkowe gałązki delikatne i nie można na nich wieszać ciężkich przedmiotów.
  • staranność wykonania
  • wrażenie artystyczne

  Na konkurs można wykonać  maksymalnie do trzech prac od jednego uczestnika i dostarczyć do Galerii Sztuki Batko w Ochojnie, w terminie od 1 do 13 grudnia 2015. Prace grupowe nie będą brane pod uwagę.

  Uczestnik wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych zgodnie z Ustawą o Ochronie Danych Osobowych (Dz. U. Nr 133 pozycja 883), a osoby niepełnoletnie dostarczają również oświadczenie rodziców lub opiekunów.

  Ze względu na delikatność prac dostarczonych na konkurs, nie będą one zwracanie i przechodzą na własność organizatora.

  Organizator zastrzega sobie prawo do umieszczania nadesłanych prac na stronie internetowej, oraz  do umieszczania na wydawanych przez siebie materiałach. Mogą zostać też przekazane do dekoracji kościoła w Podstolicach lub innej instytucji w celu dekoracji choinek świątecznych.

  Każda praca powinna być opisana wg wzoruimię i nazwisko, adres e-mail lub telefon

  Oświadczenie

  Imię i nazwisko……………………………………………………………………………………..

  Wiek…………………………………………………………………………………………………

  Data urodzenia ……………………………………………………………………………………...

  Adres e-mail, telefon………………………………………………………………………………..

  Ja niżej podpisany(a) wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w zakresie obejmującym imię, nazwisko, adres e-mail oraz wiek i datę urodzeniadla celów związanych z konkursem  „Świat tradycyjnych ozdób choinkowych” i wykorzystaniem dostarczonych prac.

  ………………..………………….                                                                       ………………………………….…………..

   miejscowość, data                                                                                                     podpis uczestnika/ rodzica

   

  Organizator przewiduje przyznanie po jednej nagrodzie głównej w każdej kategorii wiekowej. Będą to nagrody rzeczowe o wartości do 150 brutto każda. Ponadto Organizator zastrzega sobie prawo wręczenia wyróżnień w dowolnej konfiguracji.

  czytaj więcej
  Dodano: 15 listopad 2015
   
 • 13.11 Recital Grzegorza Turnaua na rzecz Hospicjum

  13.11 Recital Grzegorza Turnaua na rzecz Hospicjum

  Szanowni Państwo,

   13. listopada w piątek, o  godz. 19.00 w Galerii Sztuki Batko w Ochojnie odbędzie się recital Grzegorza Turnaua. Całkowity dochód  Artysta zdecydował przekazać na rzecz Hospicjum św. Łazarza w Krakowie. Mamy nadzieję, że zechcą Państwo również dołączyć do tej pięknej akcji i uczestnicząc w koncercie wesprzeć potrzebujących

  Oprawą artystyczną dopełniającą ten wyjątkowy wieczór będą obrazy Macieja Urbaniaka o tematyce jesiennej prezentowane po raz pierwszy w Galerii.

  czytaj więcej
  Dodano: 01 listopad 2015
   
 • 25.10 Wieczór Wyborczy z Jazz Band Ball Orchestra

  Wieczór Wyborczy z Jazz Band Ball Orchestra to alternatywa dla spędzenia czasu z TVP.  25.10 o godzinie 18.00 zapraszamy na jazzwe spotkanie z Zespołem Tolka  Lisieckiego. Jak zwykledobra muzyka gwarantowana, piekne malarstwo i ...

  wstęp 20 zł.

  czytaj więcej
  Dodano: 18 październik 2015
   
 • 27.09 "Autumn leaves"

  27.09 w najbliższą niedzielę o godzinie 18.00 zapraszamy na "Autumn leaves" - powitanie piątej artystycznej jesieni w Galerii Sztuki "Batko", balladą jazzową i polską piosenką retro. 
  Wystąpią:
  Beata Paluch, Ela Borkowska - śpiew
  Walentyn Dubrowskij - pianino
  Agata Półtorak - skrzypce
  Serdecznie zapraszamy
  czytaj więcej
  Dodano: 21 wrzesień 2015
   
 • 30.08 Leszek Żądło na pożegnanie lata

  30.08 o godzinie 18.00 zapraszamy do galerii na wyjątkowy, jedyny i niepowtarzalnykoncert jazzowy: LESZEK ŻĄDŁO Europen Art Ensemble.

  wystąpią:

  Leszek Żądłots

  Wojtek Groborz – p

  Tolek Lisiecki – b

  Wiesław Jamioł - dr

  August Wilhelm Scheerbs (Niemcy)

  czytaj więcej
  Dodano: 24 sierpień 2015
   
Godziny otwarcia: pn.-pt. 9:00 - 17:00, sob. 10:00 - 15:00
topidea